Početci i ideje

BK Flex osnovan je u studenom 2010. godine. Klub je počeo sa 7 članova koji su trenirali jednom tjedno. Danas brojimo oko 110 aktivnih članova, treniramo sve dane u tjednu i najveći smo klub u Hrvatskoj. Osnovna ideja kluba je pružiti osnove badmintona i prenijeti ljubav prema tom sportu svima bez obzira na dob. Tako pristupamo članovima koji su u klubu u rasponu od 6 do 58 godina. Brigu o njima vode 3 trenera.

U trenažnom sustavu rekreativno orijentirani članovi čine 60 % (kako kod odraslih, tako i kod djece), no imamo i natjecateljski aktivne članove. Godišnje organiziramo desetak rekreativnih turnira te redovito gostujemo na turnirima u regiji. Klub organizacijski stoji iza dva najveća turnira u Hrvatskoj – Servusa i Fulira, te asistira u nastavi na pojedinim fakultetima. Primamo nove članove neovisno o snazi i igračkom (pred)znanju, a priključiti nam se možete bilo kada kroz sezonu uz obaveznu prethodnu najavu!

Treninzi i članarine

Ugrubo govoreći, Flex tjedno odradi 10-ak treninga grupne prirode te nekoliko privatnih/individualnih treninga. Velika većina tih termina smještena je u Turbo limaču (paviljon 25, Velesajam).
Kako bi poboljšao uvjete rada, klub je u Turbo limač u kolovozu 2016. instalirao 6 profesionalnih badmintonskih podloga marke Li-Ning čime je konačno stao na kraj treniranju na očajnom laminatu.

Termini treninga:

PonedjeljakUtorakSrijedaČetvrtakPetakNedjelja
Rekreativci18h - 20h18h - 20h18h - 20h19h - 21h
Djeca20h - 21:30h19h - 20:30h20h-21:30h20h - 21:30h18h-19:30h
19:30h - 21h
Seniori20:30-22
Turbo limačTurbo limačTurbo limačTurbo limačTurbo limačTurbo limač

Članarine:

Članarine funkcioniraju na mjesečnoj bazi “od 1. do 31.” te u obliku paketa:

1 trening tjedno

2 treninga tjedno

Unlimited

Polusezonska članarina nosi -10% na ukupnu uplatu

+ tuba loptica ili klupski dres na poklon

Drugo dijete iz iste obitelji plaća članarinu 15 € mjesečno neovisno o ritmu treninga.

Obavezna je uplata na račun kluba, a ukoliko član zbog nekog razloga unaprijed zna da će propustiti znatnu količinu treninga, može se javiti u klub kako bi dogovorili detalje tog perioda.

Privatni sat s trenerom po izboru: 20 €/60 min. (+ troškovi najma terena)

Članovi treniraju na vlastitu odgovornost i dolaskom potvrđuju da su zdravstveno sposobni za trenažni proces.

Djeca u klubu

Unutar kluba aktivno trenira 70-ak klinaca svih uzrasta, od ranih osnovnoškolaca do srednjoškolaca. Preporučena dob za početak treniranja je u prvim razredima osnovne škole, no iznimno može i ranije. Nikada nije prekasno uključiti dijete u badminton niti je potrebna podloga nekog drugog sporta! Unutar treninga djeca su podijeljena više prema igračkoj snazi nego prema dobi i u pravilu trening djece nadziru barem dva trenera. Osnovna ideja je djeci približiti badmintonske osnove i postaviti sport kao dio dnevne rutine. Klub nije isključivo natjecateljski orijentiran, ali sudjeluje na mnogim dječjim turnirima.

Treniramo uglavnom na Velesajmu (paviljon 25). Otvoreni smo za dodatan termin u bilo kojoj drugoj dvorani, posebno na istoku Zagreba, pa slobodno sugerirajte lokaciju. Klub je organiziran tako da prima nove članove neovisno o periodu sezone uz obaveznu prethodnu najavu

Klupski laureati

Klub na kraju svake natjecateljske sezone proglašava “Laureate” koje glasovanjem biraju najredovitiji članovi na treninzima. Laureati se dijele u tri glavne kategorije: Najzaslužniji članNajveći napredak te Nada sljedeće sezone
Najzaslužniji član osoba je koja nas je svojim rezultatima, ostavljanjem srca na terenu za klub i ukupnim dojmom sezone zadužila.
Najveći napredak FLEX-a je član koji je u sezoni napravio najveći iskorak u igri. To ne mora nužno biti netko od najjačih igrača čemu svjedoče laureati prethodnih sezona.
Nada sljedeće sezone zaista je laskava titula, ali i breme. Neke osobe koje smo prokazali kao nade etablirale su se na turnirskoj sceni (što je ujedno ideja titule), a neke su naprosto ishlapile.

Žubrinić, S.Šaban
KIDS: Vindiš, Saganić